Цікава та невідома психологія




7 ЧАСТОЧОК ЩАСТЯ

           Великий французький філософ Жан-Жак Руссо вважав, що для щастя потрібні три умови: хороший банківський рахунок, хороший кухар і хороший шлунок. Але результати досліджень психологів, опубліковані в американському науково-популярному журналі "Psychology Today", показують, що ближче до істини був Козьма Прутков, який сказав: "Якщо хочеш бути щасливим - будь ним!". У всякому разі, американські психологи вказують сім конкретних способів стати щасливим. 
1. Любіть своїх близьких. 
      Приділяйте більше часу тим, кого Ви любите, і Ви частіше будете почувати себе щасливим.
2. Віддавайте багато сил своїй улюбленій професії. 
      Якщо Ви любите свою роботу, працюйте як можна більше. Якщо не любите - постарайтеся її змінити: це буде в кінцевому підсумку вигідніше і для Вас, і для суспільства. На роботі ми проводимо велику частину свого життя, і не можна перетворювати цей час на катування.
3. Допомагайте іншим людям. 
      У нас глибоко закладений альтруїзм - потреба безкорисливо допомагати оточуючим. Допомагаючи іншим, Ви, по-перше, підвищуєте самоповагу, по-друге, знімаєте з себе психічні та фізичні стреси. Результат - підвищення задоволеності життям, тобто наближення до щастя.
4. Постарайтеся бути щасливим! 
     Поспостерігайте за собою, з'ясуйте, подумайте, що викликає у Вас гарний настрій, що Вас тішить, і прагніть до цього (зрозуміло, не вступаючи в суперечність з Кримінальним кодексом).
 5. Фізична активність.
      Будь-яка фізична активність доставляє здоровій людині справжню насолоду. Академік Павлов називав це почуття "м'язової радістю". Є думка, що при фізичних зусиллях в мозку виробляються речовини, що призводять до ейфорії. Годяться біг, ходьба на лижах, будь-які види спорту, танець - все, що Вам доступно. Вийшовши рано вранці з лопатою, розкидайте сніг від під'їзду - і Ви відчуєте себе щасливим.
6. Внесіть у своє життя елемент новизни. 
       Нас з дитинства виховують у впевненості, що хороша тільки розмірене життя. Постійний режим дня, стійкі звички, прихильність до одного місця роботи, колі спілкування, що склався, своєму постійному кафе або кінотеатру, проведення відпустки з року в рік в одному і тому ж місці - все це непогано, але людині потрібна новизна, можливість імпровізації. Робіть час від часу "перебивку" - наприклад, спробуйте іноді їздити на службу незвичайним маршрутом, заведіть нове хобі, візьміть відпустку в нетрадиційний сезон ...
7. Не впадайте у відчай, якщо часом відчуваєте себе глибоко нещасним. 
      Це закон психологічного маятника: якщо сьогодні Ви щасливі, неминуче прийде і зворотній стан, причому ті, у кого маятник особливо сильно відхиляється в "плюсову" сторону, повинні примиритися з тим, що великі будуть і "мінусові" відмахи.
        Отже, сім способів стати щасливим. Руссо, мабуть, був не правий, висуваючи першою умовою "хороший рахунок в банку". Хоча з 1946 по 1978 рік добробут американців значно зріс, частка людей, які заявляли під час соціологічних опитувань, що вони щасливі, практично не змінилася. Надалі вона стала рости і зараз досягла 70-80%. За рахунок чого відбувалося таке зростання, не цілком ясно. Можливо, за рахунок збільшення популярності спорту. Може бути, за рахунок того, що в останні 10-15 років суспільство стало більш терпимим до спроб людини внести у своє життя новизну і різноманітність.

АРТ-ТЕРАПІЯ. Допоможи собі сам

1. Втомився - малюй квіти.
2. Злий - малюй лінії.
3. Болить - ліпи.
4. Нудно - заповни листок паперу різними кольорами.
5. Сумно - малюй веселку.
6. Страшно - батоги макраме або роби аплікації з тканин.
7. Відчуваєш тривогу - зроби ляльку-мотанку.
8. При обуренні - рвіть папір на дрібні шматочки.
9. Відчуваєш занепокоєння - складовій орігамі.
10. Хочеш розслабитися - малюй візерунки.
11. Важливо згадати - малюй лабіринти.
12. Відчуваєш незадоволення - зроби копію картини.
13. Відчуваєш відчай – малюй дороги.
14. Потрібно щось зрозуміти – малюй мандали.
15. Потрібно швидко відновити сили – малюй пейзажі.
16. Хочеш зрозуміти свої  почуття – малюй автопортрет.
17. Важливо запам’ятати стан – малюй кольорові плями.
18. Якщо потрібно систематизувати думки – малюй соти і квадрати.
19. Хочеш  розібратися в собі і своїх бажаннях – створи колаж.
20. Важливо сконцентруватися на думках – малюй крапками.
21. Для пошуку оптимального виходу із ситуації – малюй хвилі і круги.
22 Відчуваєш що «застряг» і потрібно рухатися далі – малюй спіралі.
23. Хочеш сконцентруватися на меті – малюй сітки і мішені.

__________________________________________________________________________________________________
                          


ТОП-10 цікавих фактів з психології

Гадаєте, ви знаєте все про своє тіло і мозок? Повірте, на підсвідомому рівні творяться надзвичайно цікаві речі, які визначають ваші дії та характер.

                                      Детальніше ...


_____________________________________________________________________________________________________________________










Ігромани починають старіти  в 24 роки!

В Університеті імені Саймона Фрейзера в Канаді досліджують, як залежності і звички впливають на здоров'я людей.
Недавно там було з'ясовано, що завзяті любителі комп'ютерних ігор старішають раніше за всіх інших* людей. Уже у 24 роки у «геймерів» спостерігаються ознаки загальмованості реакції. Це свідчить про перші процеси регенерації мозку. Причому на зовнішньому вигляді інтелектуальна старість теж позначається, хоча і не так помітно.
«В ігроманів швидше „зношується" емоційний інтелект, який відповідає за контроль над своїми емоціями і розпізнаванням чужих емоцій. Маючи високий коефіцієнт IQ, але низький EQ, людина має менше шансів реалізувати себе в житті, — зауважує психоаналітик Марина Бабушкіна. — „Геймери" не можуть самоствердитися на основі реальних почуттів і тому виражають себе лише формально, слідуючи правилам „гри". Водночас у них відбуваються цілі бурі переживань усередині, які стають причиною неуважності».
До речі, реакцію можна відновлювати і тренувати. Допоможуть спортивні ігри. Наприклад, пінг- понг рекомендують для тренування зору, гімнастики серцевого м'яза й опорно-рухового апарату, а також для профілактики старечого недоумства.

________________________________________________________________________________________________

MasterPageВода — двигун мислення

Вода — це не лише те, із чого складається людина, а й те, що допомагає їй думати.
Був проведений експеримент, під час якого 35 осіб розга­дували тести після легкого сніданку. Кілька учасників випило ще по пляшці води. Результати тесту засвідчили, що люди, які хотіли пити, не отримавши рідини, упоралися із завданням на 14 % гірше за інших.
Учені радять випивати склянку води тоді, коли завдання видається нездійсненним.
Спрага не обов'язково має бути сильною, ми можемо на­віть не підозрювати, що вода в певний момент звільнить деякі ділянки мозку для виконання роботи.
Попивши, ми відчуємо збільшення швидкості реакцій і те, наскільки просто сконцентрувати увагу.

__________________________________________________________________________________________________

Цікаві факти про пам'ять

Пам'ять - одна з психічних функцій і видів розумової діяльності, призначена зберігати, накопичувати і відтворювати інформацію. Завдяки пам'яті, ми використовуємо у повсякденному житті свій власний досвід і досвід попередніх поколінь. Пам'ять пов'язує нас з минулим, дозволяє орієнтуватися в сьогоденні, заглядати в майбутнє.
А чи знаєте ви що ...
-       Пам'ять чотирирічну дитину така ж , як у дорослої людини . Різниця лише в тому , що вона поки не розвинена.
-       Згідно з останніми дослідженнями , найкращі параметри пам'яті у 19 -річних людей.
                                                Детальніше...
_________________________________________________________________________________________________________________________________________

На що здатен наш мозок? 

Цікаві ілюзії сприйняття для тебе ...

Детальніше...



________________________________________________________________________________________________________________________________




Про що свідчать ваші малюнки


Буває, що підсвідомо ми починаємо виводити на папері візерунки, обличчя або геометричні фігури. Це допомагає позбутися нервового на­пруження. До того ж, каракулі можуть чимало розповісти про ваш характер або настрій.

                       Детальніше ...

______________________________________________________________________________________________________________________________

Психологічні причини типових захворювань органів людини

Голова. Сумні, набридливі думки, невідпо­відність між вчинками та думками спричиняють головні болі, мігрені, пухлини мозку.
Очі. Надмірне зациклення на своєму баченні світу, невміння співвідносити й коригувати це залежно від зміни обставин породжують далеко­зорість, близькозорість, косоокість, спричиняють кон'юнктивіти, ячмені, глаукоми.

                                           Детальніше ...
____________________________________________________________________________________________________________________________

Кольоротерапію ми інтуїтивно використо­вуємо в повсякденному житті, коли обирає­мо приємне оку забарвлення одягу, аксесуа­рів, коштовностей, напоїв, навіть їжі, арома­тичної кольорової солі для ванн, підбираємо шпалери для нового інтер'єру чи купуємо автомобіль.
Можливостей використання кольору без­ліч.

         Детальніше ...

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Призначення психолога
Назва "психологія" все ще оповита завісою таємниці для тих, кому не доводилося стикатися з цією наукою. Проте число студентів, що вперше приступають до вивчення психології з метою підвести цю завісу, досить великий. Вони сподіваються таким чином глибше пізнати себе, а головне - опанувати методи, що дозволяють краще розуміти інших людей, заставляти приймати правильні рішення....
Це уявлення про психологів дуже мало відповідає дійсності. Поза сумнівом, є люди, як жінки, так і чоловіки, що спочатку володіють особливим "даром" контактності і невимушеного спілкування, що дозволяє їм швидше зрозуміти внутрішній світ інших і подавати їм відому моральну підтримку або підводити їх ближче до відповідей на ті або інші питання. Проте в завдання психолога не входить бути героєм: він не міняє людей, не знаходить рішення, не робить життя краще.
Психолог, як людина, що володіє певними знаннями, може лише допомогти людині стати сильнішим, щоб самостійно змінитися, знайти рішення, зробити життя краще. У співтоваристві психологів із цього приводу існує такий анекдот. «Скільки потрібно психологів, щоб укрутити лампочку?.. Досить і одного, якщо лампочка цього захоче.»
Іншими словами, психолог не робить роботу за вас, він лише вас страхує під час роботи над собою.
________________________________________________________________________________________________________________________________________

Калейдоскоп зцілює психіку

Багато хто в дитинстві любив спостерігати за зміною кольорових узорів в чарівній трубочці під назвою калейдоскоп. Як відмічають  вчені, це заняття вельми корисно для врівноваження психіки. Про це розповів лікар-нейрохірург Андрій Слюсарчук: "Це постійний ресурс. Такої архітектурної  гами кольорів мозок в природі не знаходить. Через зір це сприймається корою мозку і активізує зону, відповідальну за прийняття рішень, а також зону, яка відповідальна за емоційне сприйняття світу і адекватну реакцію на події, тому споглядання калейдоскопу може бути психотерапевтичним засобом для врівноваження всіх ділянок мозку. Споглядання зміни барвистих картинок у калейдоскопі покращує пам'ять і увагу ".

Дітям же калейдоскоп допомагає пізнавати світ. "Дитячий мозок ще не сформований. Споглядання різноманітних візерунків сприяє правильній побудові світогляду. В Японії за допомогою калейдоскопа лікують аутизм, допомагають включати дітей з цим захворюванням в реальність", - зазначив лікар.

______________________________________________________________________________________________________________________________________


Буква "пси" - як символ психології

Душа людини ототожнювалася з диханням і зображалася у вигляді легкокрилого метелика або крилатої дівчини, схожої на метелика.
Психологія, наука про знання душі, взяла свою назву від грецького «Психо» - «душа». Цим же словом - «Психо» - давні греки називали і метелика. Психея в міфах - смертна жінка, яка стала богинею завдяки любові. Великий Зевс настільки був вражений силою її любові, що подарував їй безсмертя. Психею, вже як богиню, зображували з крилами метелика. Тому психологи нерідко використовують метелика як символ психології, часто в комбінації з грецькою буквою "псі".