Для ліцеїстів


ЯК ПЛАНУВАТИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ

  1. Перш ніж виконувати любу справу, чітко сформулюй ціль діяльності.

  2. Подумай і добре усвідом, ЧОМУ ти це будеш робити, що тебе штовхає зробити це, ДЛЯ ЧОГО це потрібно.

  3. Оціни і проаналізуй МОЖЛИВІ ШЛЯХИ досягнення цілі. Постарайся врахувати всі варіанти.

  4. Вибери НАЙКРАЩИЙ ВАРІАНТ, зваж всі умови. Зазвичай самий очевидний варіант являється найкращим.

  5. Наміть ПРОМІЖУТНІ ЕТАПИ роботи яку тобі потрібно буде виконати, хоча б приблизно визначи час для кожного етапу.

  6. Під час реалізації плану постійно КОНТРОЛЮЙ себе і свою діяльність. Коректуй роботу з урахуванням отриманих результатів, тобто створюй і використовуй ЗВОРОТНІЙ ЗВ’ЯЗОК.

  7. По закінчення роботи ПРОАНАЛІЗУЙТЕ ЇЇ РЕЗУЛЬТАТИ, оцініть ступінь їх співпадання з поставленою метою. Враховуй зроблені ПОМИЛКИ, щоб уникнути їх в майбутньому.

 

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


ЯК ПІДВИЩИТИ САМОПОВАГУ

1. Пам'ятайте про свої позитивні якості, замість того щоб пам'ятати погане.

2. В усьому, що ви робите, намагайтеся знайти позитив. Поздоровте себе з цим успіхом.

3. Постійно згадуйте свої успіхи.

4. Пробачайте собі помилки. Ми можемо ставитися до себе дуже суворо, але все-таки робимо їх. Визнайте свою помилку й адекватно компенсуйте збитки. Не перекладайте провину на інших - це ознака безсилля. Так само не перегинайте палицю, обвинувачуючи в усьому тільки себе.

5. Вчиться любити своє тіло.

6.Дійте так, начебто ви були непереможним. Легким у спілкуванні, дотепним, гідним любові. І ви будете таким.

7. Шукайте і приймайте допомогу, підтримку й пораду, коли маєте потребу в цьому.

8. Вчіться слухати, не даючи оцінок і не роблячи порівнянь.

9. Вмійте сказати «Ні». Найчастіше ми занадто швидко погоджуємося зробити те, про що нас просять, боячись несхвалення чи гніву з боку інших, вважаючи себе «гарним» тоді, коли поступилися  комусь, щоб зробити приємне.

10.Визнайте себе таким, яким ви є, - унікальним, оригінальним, людяним.

11. Живіть сьогоднішнім днем, і ви одержите більше задоволення від життя.

 

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


ЯК РОЗВИВАТИ СВОЮ СИЛУ ВОЛІ

·   Складуйте плани, того що ти вирішив робити. Нехай це спочатку будуть плани хоч на невеликий строк  - наприклад всього на один день. Корисно записувати ці плани на бумагу. Якщо  план  для самого себе вже поставлений, виконати його – діло твоєї честі. Поки ти сам не знаєш , що саме хочеш зробити , - ніяка сила волі не допоможе, адже її просто не буде до чого примінять.

·   Розкажи про свої плани близьким друзям, якщо ти невпевнений в своїх силах і хочеш отримати додатковий стимул зробити заплановане. Тоді вже точно прийдеться виконати плани, адже ти не хочеш виглядати в очах друзів бовтуном, не відповідаючим за свої слова!

·   Розбий досягнення мети на конкретні етапи, коли хочеш досягнути чогось більшого і серйознішого. Великі справи не робляться в один момент, шлях до серйозного успіху лежить через конкретні та легкодоступні шаги. Хочеш стати відмінником,  хоча поки що навчаєшся так собі? Що ж, похвально! Ось тільки відразу це не вийде. Спочатку підготуйся як слід до конкретної контрольної. Потім  - до наступної. Там дивись і діло піде.

·   Виокрем пріоритети в справах якими ти займаєшся.  Виокрем, те що головніше, з того і почни. Пам’ятай про те, що краще взятися за одну справу, доробити її і перейти до наступної, чим почати відразу  5 - 6 різних справ і не закінчити не одну. Пам’ятай, що іноді лінтяї навмисно беруться відразу за велику кількість справ, щоб потім виправдати те, що в кінці кінців не буде зроблено нічого.

·   Уникайте самовиправдовування, воно не приносить ніякої користі. Якщо ти намітив щось і не зробив – думай не про те, чому так сталося  і що заважало досягненню задуманого, а про те, коли і як це буде виконано.

·   Відносьтесь до виконання роботи як до тренировки, навіть якщо вона сама по собі для тебе не цікава. Якщо берешся за якусь справу – виконуй її з повною віддачею сил. Чесніше взагалі не братися ні за яку справу, чим створювати робочий вигляд, халтурити дурити голову собі і навколишнім.

Вчися відпочивати! Дуже тяжко заставити себе робити будь що, якщо виснажені фізіологічні резерви твого організму. Ти виконаєш справу якісніше, якщо витратиш на неї дві години з десятихвилинним відпочинком посередині, чим якщо проявиш силу волі  і  просидиш три години підряд не вставав 

 

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
 

ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ПІДГОТОВКУ 
ДО ЗНО

        Випускники, які готуються до іспитів, часто починають впадати у крайнощі. Одні цілодобово вчать і повторюють матеріал, відмежовуються від навколишнього світу, ретельно готують шпаргалки і випивають не один літр кави. Інші насолоджуються відпочинком, зрідка гортаючи сторінки під­ручника і втішаються тим, що, може, пощас­тить. Але наближення екстремальної ситуації (тестування) нервує і одних, і інших.


       Для Вас поради, як правильно організувати роботу та відпо­чинок під час підготовки до ЗНО. 

1.     Запорукою підтримання інтелектуаль­ної форми є добра фізична форма.
2.     Перш ніж починати роботу, усвідом, що ти повинен зробити, скільки це має за­брати часу, визнач порядок роботи.

3.     Плануючи графік роботи, пам'ятай, що найвища продуктивність праці настає через 20—30 хв. після початку роботи. Най­складніші завдання доцільно виконувати саме тоді. Простіші й цікавіші — наприкін­ці. Проте якщо тобі важко, починай роботу з цікавішого.

4.     Заздалегідь облаштуй своє робоче міс­це так, щоб тебе нічого не відволікало від навчання, а всі потрібні предмети були на­похваті.

5.     Намагайся у процесі роботи дотриму­ватися визначеного графіка.

6.     Починай роботу, відпочивши. Най­кращий відпочинок — 1,5—2 год. сну або прогулянка, спорт, допомога батькам по гос­подарству. Але не більше, інакше знову вто­мишся.

7.     Першу годину можна працювати без перерви, а далі мають бути 5—10-хвилин на перерви через кожні 40—50 хв. напруженої роботи, під час яких можна виконувати фі­зичні вправи. Не роби відпочинок трива­лим.

8.     Якщо якесь завдання не можеш ви­конати одразу, не розгублюйся, спробуй по­вторити за якийсь час.                             

9.     Також май на увазі: розпочинати будь-яку серйозну роботу, розумову чи фізичну, варто не раніше ніж через 20—30 хв. після доброї порції їжі (з'ївши маленький бутер­брод чи випивши склянку соку, такої паузи робити не потрібно). Перед навчанням не­ бажано вживати жирну їжу, бо в неї хилить на сон — організм зосереджується на пере­травленні калорійних продуктів і кров від мозку прибуває до шлунка.   

10. Залежно від психологічного типу («жайворонок» або «сова») максимально ви­користовуй вранішній або вечірній час.

11. Починай вчити важкий матеріал, лег­ший залишай на кінець 

12.  Не втрачай почуття впевненості у власних силах. Якщо це раптом трапило­ся, скороти обсяг завдань, щоб виконати їх успішно. Тримайся на позиції переможця, але не бійся й поразок.


⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Поради про те, як подолати стрес:
 -  Розпишіть по порядку усі справи,що слід зробити.

-  Навчиться розслаблятися. Виділіть час для розваг.
-  Робіть фізичну зарядку.
-  Уживайте в їжу поживні продукти.
-  Поговоріть із ким-небудь про те, як ви почуваєтесь.
-  Зверніться про допомогу до друзів, родичів, психологів, служителів церкви та інших осіб, які можуть допомогти вам.
Подолання стресу, тривожності лише за три хвилини!
Перший спосіб: «Чарівне слово»
Повторення простих коротеньких і позитивних тверджень дозволяє подолати емоційне напруження. Наприклад: « Я почуваюся краще», «Я умію керувати собою».
Придумай свої особисті твердження і вони допоможуть тобі!
Другий спосіб: «Ваші позитивні якості»
Складіть перелік ваших безперечно позитивних якостей. Наприклад: «Я талановитий», «Я розумний».
Напишіть цей перелік на паперу аркуші і завжди беріть його з собою. Коли ви почуваєте себе невпевнено, відкрийте аркуш та сконцентруйте увагу на своїх сильних якостях.
Третій спосіб: «Приймати самого себе»
Приймати себе – це підтримувати, виявляти турботу та відкрито цінити ту людину, якою ви є. позитивне ставлення до себе запорука успіху та душевної рівноваги.
Частіше нагадуйте собі як ви себе любите, поважаєте, підтримуєте. Можете навіть написати собі листа «любимому».

Є багато засобів, які дають змогу досягти внутрішньої рівноваги,не відчувати дискомфорту, не переживати стресових ситуацій, треба лише почати працювати над собою!

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


Як реагувати на плітки:

1.     Не панікуй і постарайся не погіршити становище. Не забудьте про те, що пліткар розраховує маніпулювати вами. Якщо ви проявите бурхливу емоційну реакцію, значить, мета досягнута. Пам’ятайте всі люди жадають видовища,  і якщо ви дасте їм зрозуміти, що розваги не буде, то вони швидко втратять інтерес до вашої персони.

2.     Не намагайтеся виправдатися і схопити пліткаря за комір. Пліткування – це своєрідна п’єса, для гри в якій потрібно щонайменше двоє людей. Не намагайтесь доводити, що ви не верблюд, від цього на вашій спині з’явиться ще більше горбів. Якщо ви почнете бити себе в груди і кричати що «все це не правда», то, скоріше за все, інші подумають, що ви не дарма так хвилюєтесь. Ваша занадто емоційна реакція може, навпаки, підігріти цікавість до неправдивої інформації.

3.      Якщо ви та людина, яка не може мовчати, то краще поговоріть з пліткарем при свідках. При розмові ведіть себе спокійно і впевнено, а якщо зможете – весело. Головне не виправдовуйтесь, а постарайтесь задати більше питань. Наприклад, «Мені дуже цікаво, розкажи докладніше, що конкретно ти мав на увазі». Така розмова переконує співрозмовника, що його трюк не вийшов, і він розуміє, що маніпулювати вами йому не вдасться.

4.     Чутки з’являться знову, якщо ви не з’ясуєте причини їх виникнення. Для запобігання появи чуток і пліток не розповідайте оточуючим історії із свого життя. Як відомо, те, що знають двоє, знають всі. Коли виникає потреба розказати подробиці особистого життя, іноді краще вести щоденник або поспілкуватися з психологом.

Як уберегтися від пліток.

 1.     Контролюйте слова, які виходять з ваших вуст (як на адресу інших, так і на свою власну). Пам'ятайте, що ваші негативні, злі і звинувачувальні слова викличуть такий же негатив у відповідь, повернуться до вас бумерангом.

2.     Намагайтесь спілкуватися з людьми лише у позитивному ключі, з любов’ю і доброзичливістю – тоді ваше оточення за законом подібності сформується саме таким.

3.     Пам’ятайте: люди, які поливають брудом інших, у першу чергу шкодять самі собі.

4.     Перш ніж сказати щось, подумайте: а варто про це говорити?

5.     Намагайтесь рідше брати участь у розмовах людей, які полюбляють пліткувати. Замініть тему розмови, спробуйте запропонувати альтернативу. Адже дуже слушне зауваження: хто пліткує з вами, пліткує і про вас.

6.      Не говоріть про інших людей поза очі. А якщо й говорите, то намагайтесь бачити в них позитивні й світлі сторони.

7.     Пам’ятайте, що мовчання в усі часи й усіх народів вважалося золотом.

8.      Не ділись важливою для вас інформацією з малознайомими людьми. Ніхто не знає, кому вашу історію переповість ваш «друг» із соціальної мережі чи новий знайомий на випадковій вечірці.

9.     Якщо про вас поширюють плітки, намагайтесь поставитись до них по філософські.



⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


Що робити, якщо тобі погано

1.     Якщо ти втратив спокій через почуття глибокої провини, буде краще спробувати якнайшвидше виправити становище, аніж дати проблемі розростися. Ти вчиниш правильно, якщо розкажеш про все батькам або іншим людям, небайдужим до твоєї долі. Цілком можливо, що спочатку вони будуть прикро вражені, засмутяться, будуть тебе лаяти. Але потім, скоріше за все, почнуть думати тільки про те, як тобі допомогти.

2.     У будь-якому разі, якщо ти занепокоєний і збентежений, краще не страждати на самоті. Поділись зі своїми переживаннями з людиною, якій ти довіряєш. Щира розмова може знизити емоційне напруження і допоможе подивитись на проблему з іншої точки зору. Зазвичай можна більш-менш заспокоїтись, коли хтось виявляє співчуття до нашого горя і болю.

3.     Поширеною помилкою є очікування, що інші здогадаються про твої страждання, почнуть тебе розпитувати і пропонувати допомогу. Але жодна людина не може бачити, що на серці в іншої, зокрема і в тебе, тому сам шукай потрібного контакту, відкрий своє серце тому, кому ти довіряєш і кому до снаги тобі допомогти. Тримати все у собі – те ж саме, що самому тягнути важкий тягар.

4.     У виникненні або посиленні пригніченого стану нерідко винна занижена самооцінка. Якщо ти постійно чуєш принизливі вислови про себе й образи, можна почати сприймати себе нікчемною людиною, яка не варта поваги інших. Але поміркуй, хіба хтось має право тебе оцінювати? Хоч би що думали про тебе інші, ти є унікальною особистістю. І якщо комусь щось у тобі не подобається, то це їхні проблеми, а не твої. Шукай спілкування з тими, хто ставиться до тебе по-доброму і з розумінням.

5.     Почуття відчаю саме собою не пройде. Якщо відчуєш напад глибокого смутку і нудьги, спробуй переключитися на щось інше, зайнятись якоюсь справою. Не можна сидіти, склавши руки. Якщо ти займаєшся тим, що у тебе добре виходить, то до тебе знову повертається почуття самоповаги, яке зазвичай зникає, коли загострюється депресія.

6.     Корисно також займатися тим, що тішить тебе. Походи по магазинах і зроби самому собі або комусь із близьких та друзів приємний подарунок, пограй, приготуй свою улюблену страву, перечитай улюблену книжку, порозгадуй кросворди, помалюй, щось відремонтуй удома, зроби ранкову зарядку, піди в спортзал, прогуляйся на свіжому повітрі, покатайся на велосипеді, роликах та ін.

7.      Найкращими ліками від пригніченості є допомога іншим – тим, хто переживає важкий період у своєму житті. Співчуття чужій біді й намагання допомогти ділом здатне перекрити власний душевний біль.

8.     Чимало фахівців сходяться на тому, що у критичному стані допомагає релігія. Навіть якщо серед твого близького оточення ти не знайдеш людину, гідну твоєї довіри, ти завжди зможеш звернутися у щирій молитвеній розмові до люблячого Небесного Батька, який ніколи не зрадить і повсякчас напоготові вислухати тебе, виявити до тебе доброту та повагу.

9.     У жодному разі не вдавайся до спроби приховати, або подолати свою депресію за допомогою наркотиків або алкоголю. Це пастка, в яку потрапляють ті. Хто шукає легких шляхів розв’язання проблем. Адже після тимчасової розради і відновлення життєвого тонусу насувається хвиля пригніченості і роздратованості.

10.                  Якщо твій душевний стан дуже розбалансований і ти відчуваєш, що не в змозі адекватно оцінювати ситуацію, спробуй звернутися до фахівця: психолога, психотерапевта, психіатра. Сьогодні існують служби анонімної допомоги людям у кризових моментах життя.

 ВИХІД ЗАВЖДИ Є!


⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Пам'ятка «Якщо хочеш поводитись толерантно»

-           Відверто вживай слова «так» чи «ні».
-           Не вибачайся, якщо ти не винен.
-    Не виправдовуйся, не пояснюй надмірно, а навпаки, роз’ясни іншим причини своєї поведінки, якщо хочеш, щоб тебе зрозуміли.
-    Не нападай на співрозмовника, не залякуй, не показуй, що сумніваєшся в істинності його характеру, думок, почуттів.
-           Використовуй «Я-повідомлення», а не «Ти-повідомлення».
-           Захищайся, коли тебе атакують. Не дозволяй принижувати свою гідність. Не дозволяй комусь ставитись до тебе так, щоб це ранило твої почуття. Допомогою може бути: «Мені не подобається, манера, у якій ти говориш зі мною», «Я не хочу, щоб мене так трактували».
-           Намагайся не обманювати – ти маєш право бути собою, не соромся себе, навіть коли робиш помилки: «Не помиляється лише той, хто нічого не робить».
-           Говори просто та прямо про те, що тобі треба.
-           Якщо ти чогось не розумієш. Відверто спитай про це.
-           Якщо не хочеш про щось говорити – повідом про це інших.
-           Реалізовуй свої плани, не кривлячи інших, - інші мають такі самі права на асертивну поведінку, як і ти.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

9 КОРИСНИХ НАСТАНОВ 
БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ

1. Будьте доброзичливими і толерантними.
2. Уважно слухайте інших, підтримуйте спільну розмову, але тримайтеся на певній дистанції.
3. Якщо не хочете відповідати на особисті запитання, - пожартуйте або усміхніться.
4. Не відповідайте на образливі жарти, провокації, агресію або на знаки уваги, фізичні дотики. Відійдіть убік або зовсім підіть.
5. Жартуючи, не ображайте, особливо це стосується зовнішності, манер, поведінки тощо.
6. Не говоріть на інтимні теми, зокрема сексу, з тими, хто є не близькою людиною чи другом. Не підтримуйте таких розмов - краще промовчіть або відійдіть.
7. Намагайтеся уникати бути наодинці з тими, хто проявляє потяг до близькості, намагається дуже близько підійти, обійняти, доторкнутися тощо.
8. Правильна і своєчасна реакція на випадки, коли намагаються щось зробити стосовно Вас таке, що вам не подобається - це відійти в бік, використати гумор, покликати дорослого, однокласника чи друга.
9. Будьте асертивними. Асертивність передбачає усвідомлене ставлення до прийняття важливих рішень людиною, уміння відстояти власні переконання, узгодженість поведінки з внутрішніми мотивами і ціннісними орієнтаціями, самостійність і здатність брати на себе відповідальність під час прийняття рішень. Це вміння конструктивно взаємодіяти з іншими.
 
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
 

 ЕТАПИ РОЗВ'ЯЗАННЯ КОНФЛІКТУ
   Конфлікти- невід’ємна частина життя практично кожної людини, але той вплив, який вони матимуть, залежить від того, якою мірою у підлітковому віці будуть сформовані навички ведення конструктивного діалогу та засвоєні шляхи виходу з конфліктних ситуацій. Дана програма передбачає оволодіння навичками ведення конструктивного діалогу.

                     Детальніше ...


⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐ ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


"10 правил" як підняти самооцінку
Самооцінка - оцінка особистістю самої себе, своїх можливостей, якостей та місця серед інших людей.
Самооцінка має комплексний характер, оскільки розповсюджується на різні прояви особистості - інтелект, зовнішні дані, успішність у спілкуванні тощо.

                   Детальніше ...