Для педагогів


ПРАВИЛА СТРЕСОСТІЙКОСТІ ТА ПРОТИДІЇ ЕМОЦІЙНОМУ ВИГОРАННЮ ВЧИТЕЛІВ

Емоційний стан та стресостійкість вчителя безпосередньо впливають на емоційний стан учнів та атмосферу в класі. Саме тому освітянам вкрай важливо піклуватися про себе в часи високої невизначеності та стресогенності, віднаходити власні ресурси стійкості та життєвої енергії.

                                            Детальніше... 

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПЕДАГОГАМ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ ПЕРЕЖИТИ ДНІ ВИМУШЕНОГО КАРАНТИНУ 

Погодьтеся, зараз усі ми опинилися у непростій ситуації, яка потребує витримки, душевних сил та розуміння. Карантин виявився довшим, ніж ми очікували, але не варто налаштовуватися на негатив. Що робити та як захистити себе. 

                                            Детальніше...

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

  ЩО РОБИТИ ЯКЩО ДИТИНА ПОВІДОМЛЯЄ ПРО НАСИЛЬСТВО НАД НЕЮ

Через різні причини багато дітей не повідомляють про пережите насильство або булінг. Тому важливу роль у виявленні фактів насильства відіграє спостережливість педагогів та інших працівників закладу освіти, їх уважне ставлення до учнів і здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в їх поведінці і настрої. 

                                           Детальніше...

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

 


ПРАВИЛА ЕФЕКТИВНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ПЕДАГОГА З РОДИНАМИ УЧНІВ

1.  Батькам потрібна підтримка, допомога й добра порада. Якщо ви маєте їх, створіть необхідні умови для спілкування.

2.  Не розмовляйте з батьками поспіхом: якщо ви не маєте часу, домовтеся про зустріч іншим разом. 

3.  Розмовляйте з батьками спокійно: зверхність та повчання викликають роздратування і негативну реакцію з їхнього боку 

4.  Вчіться вислуховувати батьків з болючих питань. 

5.  Не поспішайте з висновками! Добре обміркуйте почуте від батьків.

6.  Отриману від батьків інформацію зберігайте в таємниці.

7.   Якщо ж  все-таки існує професійна необхідність поділитися конфіденційною інформацією, доведіть це до відома батьків.

8.   Пам'ятайте: під час зустрічі з родиною учня будь-який батько прагне почути про свою дитину не тільки погане, але й хороше.

9.   Будь-яка зустріч з родиною школяра має завершуватися конструктивними рекомендаціями для батьків і учня.

10.     Якщо педагог вважає себе некомпетентним з якоїсь проблеми, йому варто вибачитися перед батьками та запропонувати їм звернутися за консультацією до фахівців.

11.     За активної участі батьків у житті класу й школи їхні зусилля мають бути відзначені класним керівником і адміністрацією школи.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


МАГІЧНІ ДРІБНИЧКИ В РОБОТІ ПЕДАГОГА

Намагайтеся ніколи не використовувати слово «розподіляти». Не треба «розподіляти» дітей на пари, на трійки, на групи тощо. Пам’ятайте, учні об’єднуються! З об’єднаних учнів виростають дорослі, здатні об’єднуватися і працювати разом, виростає об’єднана країна, держава, нація. 

                                          Детальніше...

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


ПРИЙОМИ ПОКРАЩЕННЯ ПОВЕДІНКИ В КЛАСІ

1.   Фокусування.  Техніка фокусування передбачає концен­трацію уваги учнів до того, як розпочнеться урок. Отже, ви повинні зачекати й не розпо­чинати роботу доти, доки всі не заспокоять­ся. Досвідчені вчителі знають, що мовчан­ня — ефективний засіб. Вони можуть підкреслити, що чекають на увагу, продов­жуючи мовчати ще 5— 10с після того, як клас повністю заспокоївся. Варто розпочати урок тихіше, ніж завжди. Зазвичай в учителя, який розмовляє тихо, учні поводяться спо­кійніше, аніж у того, хто говорить голосно. Діти змушені сидіти мовчки, аби мати змогу почути розповідь чи пояснення вчителя.

                                         Детальніше...

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


РЕКОМЕНДАЦІЇ КЛАСНИМ КЕРІВНИКАМ У РОБОТІ З "ВАЖКИМИ"ПІДЛІТКАМИ

Не існує певного поняття, що описує в точності, що з себе представляють такі діти, яких називають важкими підлітками. Це поняття досить широке. В основному цих дітей можна визначити по нездатності знаходити спільну мову з дорослими, утрудненнями в спілкуванні з однолітками, а також у навчанні, труднощі у вихованні та спілкуванні з вихователями та викладачами.

                                         Детальніше... 

⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐


ПІДЛІТКОВЕ САМОГУБСТВО - ПРО ЦЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ!

Самогубства - друга найбільша причина смертності у віковій групі від 15 до 29 років. Однак у багатьох країнах ця тема залишається під забороною. Експерти в галузі охорони здоров'я попереджають, що спотворене висвітлення в ЗМІ і цькування в соцмережах лише погіршують проблему, і закликають владу терміново вжити заходів. 

                                        Детальніше...